www.HeyArnold.prv.pl

HeyArnold.prv.pl:

Historia strony

Wstęp

Serwis HeyArnold.prv.pl ma już swoje lata i ma już swoją, dość długą i skomplikowaną historię. Dość długo tego działu nie było na stronie z dwóch powodów: 1. Uznawałem go za zbędny. 2. Nie chciało mi się go robić.
Postanowiłem jednak przedstawić w ogromnym skrócie najważniejsze rzeczy z historii działania portalu HeyArnold.prv.pl. Jeśli masz trochę czasu to zapraszam do przeglądania. 

 

Poczatek

Moja przygoda z tworzeniem stron www rozpoczęła się w kilka miesięcy po podłączeniu stałego łącza, czyli w marcu 2003r. Byłem wówczas kompletnie zielony w tym temacie, postanowiłem jednak stworzyć coś co będę mógł z dumą wspominać. Początki nie były łatwe, o czym każdy dobrze wie, jednak niestrudzony stawiałem pierwsze bardzo prościutkie strony w notatniku [kilka słów o różnej wielkości i czcionce + kolor tła]. Pierwszą moją stroną internetową była strona o Beyblade. Bardzo prościutki lay: teskt, tło i ramka. Po jakimś czasie zamknąłem stronę, aby powrócić z nową, o wiele lepszą stroną nazwaną BB Site. Po kilku sporach z właścicielami innych strony o Beyblade, BB site również zostało zamknięte. Nadal jednak byłem wielkim fanem BeyBlade. Stworzyłem malutką zapowiedź nowej strony i wrzuciłem button do głosowania w topliście. O dziwo moja zapowiedź strony była na 1 miejscu. Wtedy wiedziałem, że muszę stworzyć stronę z prawdziwego zdarzenia dla tych wszystkich fanów. I powstała strona 'BeyBlade V'. Lay nadal przeciętny, ale czytelny. Były na niej wszystkie potrzebne informacje, jedynie multimedia były w budowie. Mogę śmiało powiedzieć, że odniosłem sukces, ale... BeyBlade powoli przestawał mi się podobać, co z upływem czasu doprowadziło do zamknięcia strony.
Zawsze lubiłem robić coś dla ludzi, coś co jest moje, z czego mogę być dumny, co inni mogą oglądać. Kiedyś marzyłem o tym, aby prowadzić własną stację telewizyjną. Gdy podłączyli mi internet, moje marzenie w pewnym sensie się spełniło, bo moje strony to było coś jak ta moja wymarzona telewizja. Coś czym kierują, co mogę przekazywać ludzią. Po zamknięciu stron o BeyBlade myślałem jak by tu wykorzystać moje nabyte umiejętności. Długo się wahałem o czym stworzyć stronkę.
Pewnego wieczoru z nudów obejrzałem kreskówkę Hey Arnold na minimaxie. Pomyślałem, że jest całkiem niezła. Postanowiłem stworzyć stronę o właśnie tej kreskówce. Nie myślałem wtedy, że strona przeżyje więcej niż rok. Myślałem, że będzie podobnie jak z Beyblade. Niestety z Arnoldem było inaczej. Stworzyłem tą stronę z przypadku. Gdy pojawiła się 1 wersja, ja jeszcze nawet nie oglądałem ponad połowy odcinków. To właśnie strona była moją motywacją w poznawaniu Arnolda i tak stałem się jego być może największym fanem w Polsce. Po kilku dniach zrobiłem również inną stronę: FoxMix, która zaraz po starcie splajtowała. Za to strona o Hey Arnold rosła w siłę. Coraz bardziej znałem język html, dlatego grafika i nawigacja strony znacznie się poprawiła. Strona istniała, ale naprawdę dumny byłem dopiero z 6 wersji strony. Była naprawdę odlotowa. Początkowo do lutego 2004 używałem statystyk ORISTO, które niestety nizliczały dokładnie wszystkich odwiedzin. Teraz... dorosłem, ale o Arnoldzie nie zapomniałem. Nie jest już tak jak za czasów 1 wersji, gdy pędziłem po szkole do domu, rzucałem plecak i od razu sprawdzałem ile ludzi odwiedziłą moją stronę. Aktualizowana czy nie - strona przeżyje do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

HeyArnold.prv.pl 1.0 - Narodziny
24.06.2003r. - 07.07.2003r.

Zaledwie 3 dni przed startem narodził się pomysł, aby stworzyć stronę o Arnoldzie. Od razu wziąłem się do roboty. I tak już 24 czerwca, gdy odebrałem świadectwo 6 klasy podstawówki, pędząc do domu wrzuciłem stronkę do sieci. To było dla mnie naprawdę COŚ niesamowitego. To reklamowanie strony na forum minimaxa. To codziennie sprawdzanie odwiedzin, abyło ich dziennie około 30.
Sam wygląd był bardzo fajny, ładny, przejżysty. Jednakże działy otwierały się można by rzec w nowym oknie, co było sporą wadą. Jeśli chodzi o zawartość to miała ona taką jak wiele stron o kreskówkach w dzisiejszych czasach... czyli kiepską. Podstawowe info, czasem wręcz za mało. Jednak moja strona miała coś, czego nie mają dzisiejsze strony o kreskówkach. Miała... mnie... kogoś komu naprawdę zależało na tym, aby stworzyć profesjonalny serwis dla fanów, choćby dla 1 fana. Ciężko pracowałem dzień po dniu, wznosiłem się powolutku na szczyt. Krok po kroku, co będziecie mogli przeczytać niżej. Pierwsza wersja istniała zaledwie 13 dni, co świadczy tylko i wyłącznie o moim wielkim zapale do pracy.

 

HeyArnold.prv.pl 2.0 - Super strona o Arnoldzie
07.07.2003r. - ok. 14.08.2003r.

Druga wersja pojawiła się bardzo szybko. Tym razem sam wygląd został zaczerpnięty z darmowego szablonu. Czy się poprawił? No cóż, może nieznacznie. Gdyby nie to paskudne niebieskie tło, które kiedyś mi się podobało. Ogólnie nadal było czytelnie, z ramkami ładniej to wyglądało, jednakże działy nadal otwierały się w nowych oknach na całą strone. Poza tym to pamiętne logo montowane w paincie i wordzie. W dodatku logo było w formacie .bmp, przez co cholernie długo się ładowało. W tej wersji troszkę większy nacisk położyłem na działy. Wszystkie prawie uległy poprawkom, niektóre zostały rozbudowane. Pojawiły się takie działy jak: Bohaterowie, Opis odcinków i obszerny dział Arnold The Movie. Doszły plany lekcji i więcej gier online. Największą nowością był 'Fan Klub', który tuż po starcie zyskał sobie 12 członków. Fan klub działał prężnie. Organizowaliśmy spotkania na czacie, a także konkursy. Odwiedziny wzrosły do niecałych 40 osób dziennie. Ogólnie nie mam się czego wstydzić. Ta wersja to godny następca poprzedniej.

 

HeyArnold.prv.pl 3.0/3.5 - Święta
14.08.2003r. - 15.09.2003r.
08.10.2003r. - 10.02.2004r.

To z pewnością najdziwniejsza wersja w historii strony. Można ją podzielić na 2 etapy: 3.0 i 3.5. Wersja 3.0 działała do 15 września. Potem weszła wersja 4.0. Natomiast 8 października powróciła spowrotem wersja 3.0. Dziwne zawirowania, ah te młodzieńcze lata. Po jakimś czasie wersja przerodziła się w 3.5 i zrobiła świąteczna. Można by rzec, że ta wersja potem się posypała co widać na zdjęciu. Grafika się poprzesuwała i wszystko wygląda dość słabo. Tak czy siak ta wersja bardzo mi się podobała, o czym może świadczyć choćby fakt, iż była pół roku z miesięczną przerwą na testową wersję 4.0. Działów zbyt dużo nie przybyło, zmienił się i to dość mocno wygląd wersji. Działy wciąż w nowym oknie na całe okno. Na zdjęciu widać już tą posutą wersję, gdy ruszyła była o wiele ładniejsza. Tak czy siak zostanie zapamiętana jako najdziwniejsza wersja w historii strony. Dużą nowością było Forum Kreskówkowe. Odwiedziny w dzień startu były rekordowe i wyniosły 174 osóby. Potem oscylowały w granicach niecałych 50 osób.

 

HeyArnold.prv.pl 4.0 - Testing Version
15.09.2003r. - 08.10.2003r.

Czwarta wersja to najbardziej komiczna wersja serwisu. Wystarczy przeczytać njusa na zdjęciu z tej wersji. Naprawdę miło popatrzeć teraz na te poprzednie wersję. Mogę spokojnie powiedzieć, że ja ze stroną dorastałem. To nie była prawdziwa wersja strony. Ogólnie w tych najmłoszych latach, czyli wersjach 1.0 - 5.0 miałem różne odpały. W 3 wersji zdarzył się kryzys. Odwiedziny spadły, komentarzy nie było, a bardzo mi na nich zależało. W związku z tym wprowadziłem testową wersję, którą oznaczyłem cyferką 4.0. Postawiłem warunki, których niespełnienie przez fanów groziło by zamknięciem strony. Tak naprawdę nie zamknął bym strony, po prostu chciałem dość mocno zachęcić innych aby w końcu odwiedzali i komentowali stronkę. Gdy działała wersja 4.0 już chyba rozpoczynałem wersję nad 5 wersją serwisu. No ogólnie można rzec, że czwartą wersję się nieco wygłupiłem, ale miło się teraz wspomina tamte czasy.

 

HeyArnold.prv.pl 5.0 - Finish Version
10.02.2004r. - 20.06.2004r.

Po najdłuższym dotychczas oczekiwaniu w końcu w lutym 2004 roku ruszyła piąta wersja, która była zatytułowana 'finish version'. To było pierwszy raz gdy miała to być ostatnia wersja. Ta wersja niestety była... ohydna. Owszem, wtedy mi się podonała, ale wtedy to ja miałem nieźle zryty gust. Podobało mi się chyba tylko to, że była naszpikowana grafiką. Działy nadal otwierały się w nowych oknach. Dość brzydki mimo wszystko wygląd strony głównej. Dużym atutem była z pewnością ogromna liczba działów. Wzorem ze stron o Dragon Ballu tworzyłem działy o wszystkim, przez co była ich masa, ale większość była po prostu zbędna. Tak czy siak liczyła się ilość. Strona stała się skarbnicą wiedzy, ale także skarbnicą multimediów. Portal HeyArnold.prv.pl stawał się coraz popularniejszy. Przeżywał ogromny rozkwit o czym świadczą odwiedziny podchodzące pod 70 osób dziennie. Potem nastąpił kryzys. Arnold zniknął z anteny minimaxa. W związku z tym na stronie pojawił się podportal z petycją. Po zniknięciu Arnolda byłem dość mocno przygnębiony. Zadawałem sobie pytanie czy jest sens dalej tworzyć stronę. Mimo wszystko moja wiara i siła była ogromna.

 

HeyArnold.prv.pl 6.0 - Super Site
20.06.2004r. - 03.10.2004r.

Nastał czerwiec, czyli zbliżały się 1 urodziny strony. 20 czerwca światło dzienne ujrzała już 6 wersja zatytułowana 'Super Site'. Jeśli miałbym wybrać najważniejszą wersję portalu w historii, to była by to właśnie 6 wersja. Była po prostu cudowna! Ładna, miła dla oka, przejżysta i przede wszystkim była dobrze pocięta. Działy otwierały się w środkowym okienku, co znacznie ułatwiło przeglądanie. Poza tym na stronie można było posłuchać muzyczki z Arnolda. W tej wersji nastąpił mały kryzys. Na szczęście dzięki Wam, fanom stronka pozostała. Stronkę zawiesiłem na 4 dni. Po rozmowie z kilkoma osobami coś sobie uświadomiłem. Ta wersja miała odwiedziny w granicach 60-80 osób dziennie. Cóż jeszcze mogę powiedzieć. To moja ulubiona wersja strony. Najchętniej znów bym ją wrzucił, ale jak to mówią nie wchodzi się 2 razy do tej samej rzeki. 6 wersja jest już historią.

 

HeyArnold.prv.pl 7.0 - Z nami do końca
03.10.2004r. - 05.11.2004r.

Aby zapomnieć o kryzysie postanowiłem zmienić wersję na bardzo podobną, ale jakże bojowo nazwaną 'Z nami do końca'. Wersja ta spotkała się ze sporą krytyką ze strony fanów, głównie za to, że była bardzo podobna do poprzedniej, a także za to, że okienko z działami jest za wąskie. I to właściwie prawda. Samemu wyglądowi nie można za wiele zarzucić. Wiele pochwał zebrało natomiast w pełni profesjonalne logo. Ogólnie myślę, że była by bardzo dobra, gdyby była szersza. Działów masa, tak jak zresztą jest to od wersji 5.0. Z tym że od wersji 6.0 działy były już profesjonalnie napisane. W dniu startu tej wersji padł rekord odwiedzin wynoszący: 241 osób. Tydzień po starcie tej wersji rozpocząłem pracę nad kolejną. Dużą nowością była konieczność logowania się, aby dostać się do multi. Aby móc się zalogować trzeba było być w klubie. Pomysł się udał bo doszło 25 członków. Kolejną sporą nowościa była angielska wersja serwisu. Była w budowie, miała się pojawić, ale potem zrezygnowałem z tego pomysłu. 7 wersja nie zabawiła długo na monitorach, bo już miesiąc później pojawiła się kolejna, już 8 wersja serwisu.

 

HeyArnold.prv.pl 8.0 - The Last Episode
05.11.2004r. - 17.02.2005r.

Ósma wersja ruszyła w 500 dzień istnienia strony, czyli 5 listopada 2004 roku. To co najważniejsze to zupełna odmiana kolorystyki. Odszedłem wreszcie od mojego ulubionego koloru - niebieskiego. Poszedłem za głosem fanów. Kilka nowych działów, m. in. 'Drzewo genealogiczne'. Był moment w którym myślałem, że to będzie ostatnia wersja portalu, jednakże... gdy zaczynałem tworzyć stronki postawiłem sobie za cel, że z jakąś stroną dojdę do 10 wersji. Ta wersja można by rzec - była bezbłędna. Niektórym mogła nieodpowiadać kolorystyka, ale chcieliście zmian - to macie. Doszły podportale: czat, forum, toplista, petycja, pomoc. Każdy z nich miał swój własny lay. Zrezygnowałem z logowania w celu dostania się do multimedii. W tej wersji aby wejść w multimedia trzeba było zagłosować na stronę w dwóch toplistach. To rozwiązanie wydawało mi się lepsze zarówno dla mnie, strony jak i dla Was. W tej wersji również pojawił się system newsów psnews. Drugi raz w historii. Pierwszy system newsów istniał w wersji 2.0. Odwiedziny ósmej odsłony oscylowały w granicach 70-90 osób dziennie. Wszystko układało się cudownie. Wersja 8 stała się moją ulubioną wersją. Myślalem wtedy, że lepszej się nie da zrobić. Aż do kolejnych wersji :)

 

HeyArnold.prv.pl 9.0 - JESTEŚMY BLISCY IDEAŁU!
17.02.2005r. - 21.06.2005r.

Ta wersja powstała w jednym celu. Miała być tylko zapychaczem... Pracowałem nad najlepszą wersją w historii i chciałem, aby była ona oznaczona numerkiem 10 i była ostatnią wersją strony. Jednak musiałem najpierw wrzucić jakąś wersję 9 i stworzyłem tego zapychacza. Pierwszy raz w historii przy zmianie wersji zmienił się tylko wygląd. Działy przeszły z wersji 8.0. Wiem, wiem. Taki zabieg u mnie to nie dopomyślenia, ale byłem zdesperowany. Zmiana wersji to zawsze dla mnie była zmiana wszystkiego - wyglądu i zawartości. Cóż mogę rzec o tej wersji? O działach praktycznie nic, bo to to samo co na 8.0. Co do wygladu to ta wersja została ciepło przyjęta. Część osób mówiła nawet, że to powinna być 10 wersja. Odwiedziny nieco spadły do 50-60 osób dziennie. Jeśli chodzi o moje odczucia to rzeczywiście, dziewiątka zdecydowanie ładniejsza od ósemki. Ale moim faworytem pozostawała wersja 10, która wciąż była tworzona.

 

HeyArnold.prv.pl 10.0 - Arnold w najlepszym wydaniu
21.06.2005r. - 04.03.2006r.

I ruszyła :) Długo, bardzo długo zapowiadana dziesiąta wersja serwisu. Najlepsza, najbardziej profesjonalna, najpiękniejsza, dziesiąta wersja serwisu. Jedyne co mogę powiedzieć o tej wersji to po prostu... cudowna. Najwięcej działów, najbardziej profesjonalne, wszystkie poprawione/napisane od nowa. Graifcznie cud, miód i malinka. Doszło kilka podserwisów. Wadą, którą zapowiadałem dużo wcześniej było to, iż aktualizacje były żadsze. Kilka razy w miesiącu, czasem rzadziej. Takie moje posunięcie spotkało się ze sporą krytyką fanów. Zdecydowanie najdłużej pracowałem nad działem 'Encyklopedia'. Nad tą wersją pracowałem 6 miesięcy z kilkoma przerwami z powodu problemów osobistych. Odwiedziny były bardzo dziwne. Bo oscylowały w granicach 40 - 260 osób. Największe odwiedziny w historii strony zanotowaliśmy w lutym 2006 roku, a liczba wyświetleń wyniosła 4260. Nie muszę chyba mówić, że wersja 10 stała się moją ulubioną?

 

HeyArnold.prv.pl 10.5 - Arnold w najlepszym wydaniu
04.03.2006r. - 24.06.2007r.

Po drobnych zmianach postanowiłem zmienić numerek wersji z 10.0 na 10.5. W międzyczasie była jeszcze 10.2, ale tam zaszły mało znaczące zmiany. Co się zmieniło w 10.5? Również niewiele. Nie było już tradycyjnego 'ENTER', tylko 'STRONA', 'PETYCJA', 'TELEDYSKI'. Zmieniło się logo na zdecydowanie lepsze. Uporządkowana została część rzeczy. Zmienił się troszeczkę układ. Ogólnie można rzec, że z najlepszej wersji zrobiłem jeszcze lepszą.  

 

 

 

HeyArnold.prv.pl 11.0 - Zostajemy do końca!
24.06.2007r. - 05.01.2008r.

Jakoś tak wyszło, że najważniejsze wersje strony zawsze wychodziły w okolicach urodzin. Ta również taka miała być. 20 czerwca 2007 roku coniektórym osobom podwyższyło się ciśnienie. Wtedy zamiast cudownej wersji 10.5 pojawił się tekst o zakończeniu działalności strony. Pamiętam gdy powstała specjalna strona stworzona przez 'Ediss'a' mająca na celu zbieranie podpisów, aby strona HeyArnold.prv.pl powróciła. Był to chyba najpiękniejszy gest w całej historii. Tak czy siak był to taki mój mały dowcip, bo już w 4 urodziny czyli 24 czerwca ruszyła 11 wersja strony, nie bez przyczyny zatytułowana 'Zostajemy do końca!'. Po raz pierwszy w historii zmienił się układ nawigacyjny. Działy nie były już wypisane jeden za drugim. Wszystko zostało podzielone na kategorie. Stawiałem na przejżystość i udało mi się to. Niestety zdania fanów co do tej wersji były podzielone. Można by rzec, że fani podzielili się na zwolenników i przeciwników. Zasmuciłem się, bo to również miała być ostatnia wersja strony, więc chciałem, aby była idealna dla wszystkich. Przede wszystkim wersja ruszyła ze sporymi brakami działowymi. Miałem stopniowo dodawać nowe działy. Ja mimo wszystko bardzo dobrze zapamiętam tą wersję.

 

HeyArnold.prv.pl 12.0 - Hey Arnold Polish Project
05.01.2008r. - 24.06.2008r.

12 wersję w jakiś sposób można porównać do 4 wersji strony. Zniknęły wszystkie działy. W związku z moją inicjatywą postanowiłem zamknąć stronę w normalnym wydaniu i stworzyć tylko pod potrzeby projektu. Sam projekt był prosty. Wysłałem dredowi kasety z Arnoldem. On miał za zadanie zgrywać je i podkładać pod ładne ripy. ErniX natomiast tworzył napisy do dalszych, nieemitowanych odcinków. Razem, we 3 stworzyliśmy Hey Arnold Polish Project. Jaka była reakcja. Również podzielona. Część osób miała mi za złe, że porzuciłem informacje. Mogłem przecież je zostawić. Inni namawiali mnie, abym już nigdy nie powracał do 11 wersji. Bardzo przyjemny wygląd i ładne logo. Ogólnie wersja przyjemna dla oka. Taka malutka, bo tylko pod potrzeby projekty. A ponieważ na stronie były same multimedia odwiedziny znacznie wzrosły.

 

HeyArnold.prv.pl 13.0 - PRZETRWALIŚMY
24.06.2008r. - 07.10.2008r.

Po pewnym czasie działania Hey Arnold Polish Project postanowiłem przywrócić normalną działalność strony. Niestety nie wszyscy chcieli powrotu 11 wersji, więc musiałem coś wykombinować. Ponieważ wygląd Polish Projectu został ciepło przyjęty, postanowiłem go nieco przerobić i dostosować do potrzeb normalnej wersji. Tak powstała 13 już wersja strony. Miałem wtedy zapał, dzięki czemu aktualizacje były dość częste i doszło sporo działów. Doszedł bardzo rozbudowany dział 'Gadżety'. Z samej wersji i działalności tej wersji jestem bardzo zadowolony. W pewnym czasie przypomniały mi się stare, dobre czasy. Minęły już czasy gdy zależało mi na ekstra grafice, gdy zależało mi na ilości działów. Teraz stawiam na jakość. Nie muszę chyba mówić, że 13 wersja stała się moją ulubioną ;> Właściwie każda kolejna wersja HeyArnold.prv.pl jest moją ulubioną.

 

HeyArnold.prv.pl 13.5 - PRZETRWALIŚMY
07.10.2008r. - 2009r.

I stało się... Najsmutniejsza wersja w historii. Strona została zawieszona i to już nie były żarty. Nie było to zawieszenie na kilka dni, ale na czas nieokreślony, być może na zawsze. Strona została zawieszona dokładnie 7 października. Żałoba ogarnęła Polskę po zawieszeniu HeyArnold.prv.pl. Powiem Wam jednak, że zawieszając stronę poczułem jakbym zrzucał z siebie ciężar. Uzupełnione zostały działy. Kilka działów wrzuciłem z 10 wersji, dodałem nowy dział 'Komiksy'. Zniknęły newsy. Powstał filmik o zawieszeniu strony. Potęga jaką myślę była strona HeyArnold.prv.pl przeżywała największy kryzys. I to chyba nie ze względu na brak fanów, itp. bo akurat było ich niewielu, ale wierni fani pozostali. Było to przeze mnie. Nie wiem. Po prostu poczułem znużenie. Najlepszym wyjściem wydawało mi się zawieszenie strony, choć wtedy wiedziałem, że kiedyś, może za kilka lat, ale odwieszę stronę...

 

HeyArnold.prv.pl 14.0 - Nigdy się nie poddamy!
24.06.2009r. - Forever ;]

Po zawieszeniu strony poczułem się wolny. Po jakimś czasie poczułem jakąś wewnętrzną potrzebę jakoś godnie się odsunąć. Postanowiłem stworzyć 14 wersję serwisu, tym razem ostatnią. Wiem mówiłem tak wiele razy, ale tym razem to bardzo możliwe że to będzie ostatnia. Ta wersja ruszyła w 6 urodziny strony i ma wszystko co potrzebne. Nie jest zawieszona, będzie po prostu żadko aktualizowana, a w późniejszym czasie być może w ogóle. Jeśli chodzi o wygląd/zawartość to chyba najlepsza wersja w historii, a bynajmniej wg. mnie. Stawiałem na czytelność, estetykę i funkcjonalność i chyba mi się udało. Czy strona kiedyś przestanie istnieć? Wystarczy przeczytać podtytuł tej wersji. Od siebie dodam, ze strona będzie żyła do końca świata i jeden dzień dłużej.HeyArnold.5v.pl 14.0 - Nigdy się nie poddamy!
04.04.2020r.

Po 17 latach - zmiana adresu strony z HeyArnold.prv.pl na HeyArnold.5v.pl. Zmiana spowodowana ogromną ilością reklam, które pojawiały się wchodząc z adresu prv.pl  

 


 »  Autor: ArNoLd | Maj 2009 (na podstawie poprzednich wersji)